Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Ziton Moj jest antagonistą w serialu Gwiezdne wojny: Wojny klonów, gdzie pełni rolę wspierającego antagonisty. Jest znanym zbrodniarzem, a później przywódcą Czarnego Słońca, który przejął organizację po tym, jak jego zwierzchnicy zostali zabici przez Savage Opressa. Po przejęciu Czarnego Słońca, Ziton ostatecznie dołączył do Kolektywu Cienia prowadzonego przez Dartha Maula, aby uniknąć śmierci, a później zyskać i skorzystać z przestępczych działań Maul.

Biografia

Służąc Darth Maulowi

Podczas Wojen Klonów Ziton Moj był początkowo wysoko postawionym członkiem Czarnego Słońca, niesławnego syndykatu kryminalnego, który był bardzo aktywny na Zewnętrznych Rubieżach. W czasie wojny nadzorował wysyłkę broni i innych nielegalnych zasobów do różnych nabywców w całej galaktyce i stacjonował na Mustafarze z dala od konfliktu oraz zarówno Republiki Galaktycznej, jak i Konfederacji Niezależnych Systemów. W pewnym momencie wojny, były Lord Sithóe, Darth Maul i jego uczeń Savage Opress, przybyli do twierdzy Czarnego Słońca na Mustafarze i wraz ze swoimi nowymi sojusznikami ze Straży Śmierci. Maul, Savage i Pre Vizsla spotkali się z Moj'em, który zabrał ich do swoich przełożonych, gdzie Maul złożył im swoją ofertę. Odmówili, a Savage odpowiedział, zabijając wszystkich przywódców Czarnego Słońca jednym atakiem, pozostawiając Moj'ego jedynym przy życiu i odpowiedzialnego za Czarne Słońce. Zgodził się pracować z Maulem i zaangażował ludzi i zasoby Czarnego Słońca w rozwijającą się organizację Kolektywu Cienia.

Przejęcie Mandolory

Po dołączeniu do Kolektywu Cienia, Moj znalazł nowych sojuszników w Syndykacie Pyke, Straży Śmierci, a nawet w klanie Huttów, czyniąc Kolektyw Cienia wielkim i potężnym imperium kryminalnym. Po zebraniu sił, Maul wyłożył zorganizował planowanych ataków na różne cele cywilne w Mandalore, gdzie Moj i inni przestępcy będą atakować, aby rządy Księżnej Satine Kryze wyglądały na słabe. Maul dzięki temu chciał uczynić ze Straży Śmierci bohaterów i samemu przejąć władzę.

Advertisement