Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Wstrętny ryju.

—Zombie w Postal 2: Apocalypse Weekend.


Zombie - antagoniści od czasu oficjalnego dodatku do kontrowersyjnej gry wideo Postal 2: Apocalypse Weekend. Są to ludzie zarażeni chorobą wściekłych krów.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Postal 2: Apocalypse Weekend[edytuj | edytuj kod]

W sobotę, gdy Koleś idzie do chińskiej restauracji Greasy Panda, zombie jest przebrany za jednego z pracowników. Wkrótce pojawia się grupa nieumarłych i atakują wszystkich klientów. Po tym, jak Koleś zabija 20 zombie, Gwardia Narodowa przybywa, aby zlikwidować pozostałych zombie. Następnie zombie są widoczne wszędzie w Dolnym Raju i zabijają każdego, kogo zobaczą. Następnego dnia wielka horda zombie atakuje dom Vince'a, a Koleś wraz z Vince'em Desi i personelem RWS muszą zabić 80 zombie. Po tym, jak Koleś wyrusza z bazy wojskowej, by wziąć głowicę termojądrową, zostaje zaatakowany przez zombie i Gwardię Narodową. Później zombie walczą z Kolesiem, Gwardią Narodową, terrorystami talibskimi, wegetarianami, cywilami i Gary Colemanem w coraz bardziej zniszczonym Paradise.

A Week In Paradise/POSTAL 2 Complete[edytuj | edytuj kod]

W A Week In Paradise zombie pojawiają się wcześniej w tym tygodniu. We wtorek biorą udział w fakultatywnej misji w School Daze, w której Koleś, wspomagany przez członka personelu RWS, musi zniszczyć 100 zombie. Ponieważ dostęp do School Gaze jest zamknięty we wtorek, zbliżając się do członka personelu RWS na Main Street, za Lucky Ganeshem zaleca się odblokowanie tej misji. Na cmentarzu znajduje się nagrobek z napisem „Zombie Tata”. Jeśli Koleś odda mocz na grób, to Zombie Tata wyjdzie ze swojego grobowca i zaatakuje go. Zombie mogą również powrócić do życia jako latające torsy, które mogą wspierać gracza. Aby to zrobić, gracz musi najpierw zniszczyć głowę zombie i podzielić zarówno górną, jak i dolną połowę, a po tym sikanie na ciało spowoduje uniesienie ciała i powstanie purpurowego dymu przed odrodzeniem zwłok. Po przywróceniu do życia ciało unosi się na chmurze fioletowego dymu i atakuje wrogów pociskami z krwi lub pociskami do walki w zwarciu. Statystyki na końcu gry wspominają, ile razy to zrobiłeś.

Paradise Lost[edytuj | edytuj kod]

Zombie po raz pierwszy pojawiają się ponownie w Paradise Lost w późny poniedziałek. Próbują zaatakować Kolesia, ale zespół pracowników RWS eliminuje zombie.

Na początku wtorku Vince donosi Kolesiowi, że hałas, który słyszał całą noc, to byli zombie na cmentarzu. Po zakończeniu misji Vince'a przez Koleś tego dnia, zombie rozpoczynają atak na Kościół i przekształcają Vince'a w jednego z nich. Wiele zombie pojawia się na drodze ucieczki Kolesia. Zombie przejmą kontrolę nad Kościołem i Cmentarzem przez wszystkie pozostałe dni tygodnia przed Apokalipsą w późny piątek, kiedy to odmieniony Vince i personel RWS odzyskali Kościół.

W środę koleś zostanie schwytany przez Mike'a J, przywódcę zombie, i zabrany do ich kwatery głównej na złomowisku. Mike J nakazuje zombie nie atakować Kolesia w ciągu dnia. Zombie zajęłyby również obowiązkowy kompleks kanalizacyjny w środę, jednak bandyci zastopują ich w czwartek. Kilka zombie pojawia się później na weselu Mike'a J i byłej żony Kolesia, Zdziry. Po tym, jak Zdzira zostaje pokonana przez byłego męża w walce, rozgniewany Mike J odrzuca rozejm z Kolesiem, co powoduje, że zombie znów są wobec niego wrogie.

Klatkę z zombie można znaleźć w tylnej części Cock Asian w piątek. Zombie zajmują również Hellhole pod koniec gry pod koniec piątku. Pojawią się także wszędzie w Paradise, gdy rozpocznie się Apokalipsa.

Kilka zombie w Paradise Lost może używać broni palnej, w tym strzelb lub karabinów maszynowych; te zombie pojawiają się głównie podczas ostatniej bitwy z bossem.

Postal III[edytuj | edytuj kod]

Zombie pojawią się na krótko w Postalu III. Kiedy Gwardia Narodowa atakuje Kolesia, zombie zjadają żołnierzy Gwardii Narodowej, co daje Kolesiowi możliwość by wziąć granaty do wysadzenia zombie.

Eternal Damnation[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.