Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki


Bez wahania pozbyłeś się lewej ręki i nogi. Natychmiastowo uznając to, czego suwerenność została skradziona przeze mnie, za wroga. Ciąłeś je, mimo, że to części twojego ciała. Ależ to absurdalne. Jesteś taki wyrachowany nawet względem samego siebie. Moje oczy uznają to wyrachowanie jako błędne. Jedyne sprawne kończyny jakie ci pozostały to prawa ręka i prawa noga. Twoja chęć walki ze mną, członkiem Espady, za pomocą tylko jednej ręki i nogi zdecydowanie ukazuje twoją nieumiarkowaną dumę. Nie sądzisz?

—Zommari Rureaux do Byakuyi

Wy, Shinigami, wyżynacie nas jakby to była naturalna kolej rzeczy! Za kogo się uważacie? Za bogów?! Za czyim przyzwoleniem nas zabijacie? Dlatego, że żywimy się ludźmi?! Kto wam dał prawo do ich obrony? Nikt! Nie otrzymaliście go od nikogo! Wnioskując, my, Hollowy jesteśmy źli, a zabijanie nas jest zaledwie właściwym zachowaniem dla twojej pychy. Wierzysz też, że sprawiedliwość leży zaledwie w twoich rękach. WSZYSCY JESTEŚCIE~!

—Zommari Rureaux do Byakuyi


Zommari Rureaux jest antagonistą w mandze i anime Bleach. Jest 7. Espadą w armii Sōsuke Aizena.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczył mu Taiten Kusunoki, a w wersji angielskiej Neil Kaplan.

Charakterystyka

Wygląd

Zommari to wysoki, muskularny Arrancar o ciemnej karnacji z zauważalnie dużymi ustami. Pozostałości jego maski Pustego składają się z rzędu kościstych kolców wzdłuż czubka jego głowy, tworzących coś podobnego do fryzury Mohawk wraz z parą kolczyków w kształcie czaszki i grubym naszyjnikiem z kości, jednak nie jest pewne, czy naszyjnik może być również częścią jego resztek Pustego. To daje mu wygląd podobny do szamana. Jest też łysy i ma złotożółte oczy.

Mundur Zommariego zakrywa jego tatuaż Espady i składa się z długiej kurtki Arrancara z małym otworem na piersi. Nosi domyślną hakamę, jak każdy inny Arrancar, chociaż jego sandały przypominają tradycyjne buty do treningu sztuk walki. Zommari ma trzy trójkątne tatuaże na brodzie. Ma również cztery linie spływające z czoła bezpośrednio nad oczami, które kończą się kropkami wyglądającymi jak wykrzykniki. Są po obu stronach głowy, co daje w sumie osiem linii. Jego dziurka Pustego znajduje się na prawym sutku.

Osobowość

Zommari kultywuje spokojną, poważną i kontemplacyjną osobowość. Lubi utrzymywać się w spokojnym stanie umysłu i medytuje w swojej rezydencji w Las Noches podczas inwazji Ryoka na fortecę. Jednak w ogniu walki z Byakuyą Kuchiki opanowanie Zommariego zaczyna się rozpadać.

Jedną z najbardziej widocznych cech Zommariego jest jego wyraźne uprzedzenie do Shinigami, uważajać ich za bardzo aroganckich i czuje do nich pogardę za zabijanie Pustych ponieważ pożerają ludzi, by przeżyć. W związku z tym trzyma się bardziej pobożnego i przekonanego o własnej nieomylności zapału, obwiniając swojego kolegę Arrancara za zbyt dużą naiwność w kontaktach z wrogiem. I odwrotnie, Zommari jest ślepo lojalny wobec Sōsuke Aizena, krzycząc do niego pochwały w ostatnich chwilach.

Pomimo jego opanowania, nadgorliwa natura Zommariego jest jego największą słabością; co doprowadziło go do popełnienia błędu traktowania Byakuyi jako równego sobie i konsekwentnego niedoceniania jego umiejętności. Jego naleganie, aby udowodnić swoją samozwańczą wyższość bez faktycznego testowania pełnej mocy przeciwnika lub uderzania go bezpośrednio, gdy był w pełni zdolny do tego, okazało się jego ostateczną zgubą.

Umiejętności

Zommari posiada znaczną moc duchową, o czym świadczy jego pozycja jako członka Espady. Twierdzi, że jest najszybszym członkiem Espady i jest mistrzem Sonído, techniki Arrancarów, która pozwala mu poruszać się niezwykle szybko. Szybkość Zommariego jest tak duża, że ​​może używać Gemelosa Sonído, który pozwala mu poruszać się wystarczająco szybko, aby stworzyć do 5 kopii samego siebie. Jak każdy Arrancar, może on osiągnąć swoją formę Resurrección, uwalniając swoje Zanpakuto, Brujería, za pomocą komendy „Stłum”. Kiedy to robi, Zommari zyskuje większą moc i zdolność używania Amoru, mocy, która pozwala mu przejąć kontrolę nad tym, na co patrzy wieloma oczami, a każdy z nich może przejąć kontrolę nad określonym celem. Jeśli użyje go na głowie osoby, Zommari może kontrolować całe jego ciało, a ta zdolność jest bardzo podobna do Kido z natury, więc można użyć podobnych środków, aby ją zablokować. Dolną połowę jego ciała stanowi duża kula obronna, która otacza całe jego ciało, chroniąc go przed obrażeniami, ale pozbawia go oczu.

Ciekawostki

  • Wygląd Zommariego jest bardzo podobny do wyglądu szamana.
  • Jest grywalną postacią w Bleach: Versus Crusade, Heat the Soul 6 i Heat the Soul 7.
  • Imię Zanpakuto Zommariego oznacza po hiszpańsku „Witchcraft”, a po japońsku „Sangha of the Bewitching Eyes”, co odnosi się do jego zdolności kontrolowania w jego postaci Resurrección.
  • Aspekt śmierci reprezentowany przez Zommariego to Odurzenie.
Advertisement